Reklama

#HAPPYLIFE

13.03.2017

Rakotwórcze fast foody. Już wiemy, co jest w nich niebezpiecznego!

Rakotwórcze fast foody. Już wiemy, co jest w nich niebezpiecznego! źródło: www.istockphoto.com

Okazuje się, że nie tylko sam skład produktów, które spożywamy jest rakotwórczy...

Julia Berg

Reklama

Dotychczas w głównej mierze mówiło się o tym, jak źle na nasze zdrowie wpływa sama przetworzona żywność. Jak wiadomo, wyniki od dawna są porażające - chipsy, burgery, frytki, pizza - to wszystko przyczynia się nie tylko do pogorszenia naszego stanu zdrowia i wielu chorób, ale także do powolnego tycia, które ostatecznie może przerodzić się nawet w otyłość.

 

Szybko przygotowywana i przetworzona żywność cechuje duża ilość cukrów, tłuszczu, soli i węglowodanów, które w procesie trawienia rozkładane są na glukozę. Te informacje są nam znane i Ci, którzy dbają o sylwetkę i zdrowy tryb życia starają się omijać wszelkiego rodzaju fast foody.

Okazuje się jednak, że nie tylko sama żywność jest szkodliwa i niebezpieczna dla naszego zdrowia. Naukowcy odkryli, iż to w opakowaniach do fast foodów kryją się największe zagrożenia!

 

Naukowcy z Berkley University w Kalifornii zauważyli, iż w różnego rodzaju opakowaniach służących do przechowywania i przetrzymywania niezdrowego jedzenia znajduje się... ok. 170 niebezpiecznych chemikaliów! Podali oni także informacje, zgodnie z którą w większości pudełek i papierów służących do opakowywania niezdrowej żywności znajdują się związki fluorowe, które często wchodzą w skład środków owadobójczych!

 

Te informacje nie napawają optymizmem - jak wiadomo niebezpieczne związki przedostają się do jedzenia, które następnie spożywamy i sieją spustoszenie w naszym organizmie. Substancje te wpływają negatywnie na naszą gospodarkę hormonalną oraz rakotwórczo, dlatego powinniśmy unikać wszelkiego rodzaju opakowań, plastikowych torebek, czy kartoników.

 

 

 

 

ZOBACZ: Trening tabata najskuteczniejszy spalacz tłuszczu!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!