Reklama

#HAPPYLIFE

12.01.2017

Chcesz być zdrowy? Musisz ćwiczyć tylko raz w tygodniu!

Chcesz być zdrowy? Musisz ćwiczyć tylko raz w tygodniu! źródło: www.istockphoto.com

Już nie musisz spędzać długich godzin na siłowni!

Aga Szymczak

Reklama

Od zawsze mówiło się, że żeby żyć długo i być w dobrej kondycji trzeba ćwiczyć codziennie, a przynajmniej powinno się. Najnowsze badania przeprowadzone w Anglii i Szkocji pod kierunkiem dr. Gary O'Donovana z uniwersytetu w Loughborough sugerują, że jeżeli nie masz czasu ćwiczyć w ciągu tygodnia możesz to nadrobić w weekend. Potrzebujesz tylko 150 minut! Nie ma znaczenia czy będziesz ćwiczyć jednego dnia czy przez cały weekend

 

Poprzez obserwacje okazało się, że Ci, którzy ćwiczą tylko w weekendy o 18% rzadziej chorują na nowotwory, o 41% mniej byli narażeni na choroby serca. Podobne efekty były zauważalne u osób, które ćwiczyły codziennie przez 20-30 minut. U nich ryzyko zgonu z powodu raka było mniejsze o 21%, a z powodu chorób układu krążenia o 41 procent. 

 

"Nikt nie wie, jaki wariant aktywności fizycznej jest najbardziej korzystny dla zdrowia, najważniejsze jest, żeby ćwiczyć odpowiednio długo"- dodaje dr O'Donovan.

 

Oczywiście najważniejsze jest żeby w ogóle się ruszać, nie ważne czy robimy to na siłowni, w domu, na spacerze, przez 100 minut czy tylko 10. Pamiętajmy - ruch to zdrowie!

 

ZOBACZ TEŻ: Rewolucja - ta nowa dieta kopenhaska jest ZDROWA i równie SKUTECZNA!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!