Reklama

#HAPPYLIFE

19.12.2016

Płatki śniadaniowe, chleb pszenny i wiele innych... Po zjedzeniu tych produktów będziesz... jeszcze bardziej głodna!

Płatki śniadaniowe, chleb pszenny i wiele innych... Po zjedzeniu tych produktów będziesz... jeszcze bardziej głodna! źródło: Instagram www.instagram.com/amaliafreer/

Czy aby na pewno dobrze jest się najeść, jeśli chcemy zapomnieć o głodzie? Na pewno nie tych produktów!

Dominika Kalinowska

Reklama

Dobrze znam to uczucie, gdy czuję się mega głodna i od razu myślę o tym, co by tu zjeść. I niestety, wbrew moim oczekiwaniom często kończy się to tak, że jestem głodna jeszcze bardziej...

Jak to możliwe? Okazuje się, że paradoksalnie na nasz większy apetyt mogą wpływać pewne produkty, które sprawiają, że czujemy jeszcze większą ochotę na jedzenie i automatycznie po nie sięgamy.

 

Oczywiście - stres, szybka przemiana materii, hormony - to wszystko w największym stopniu wpływa na to, że jesteśmy głodne częściej niż inni lub co chwila myślimy o jedzeniu. Jednak może okazać się również, że zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, sięgamy po te produkty, które powodują nasz wilczy głód!

 

Warto więc wiedzieć, czego unikać, albo które produkty po prostu zastępować innymi, by zmniejszyć ryzyko wpadnięcia w jedzeniową pułapkę, z której - co tu dużo mówić - generalnie bardzo ciężko jest wyjść.

 

Niektóre produkty już dawno wyeliminowałam ze swojego jadłospisu, gdyż jak wiadomo wzmacniają łaknienie i powodują, że momentalnie po zjedzeniu czuję się jeszcze bardziej głodna, jak chociażby fast-foody czy słodziki. O wielu z nich nie miałam jednak większego pojęcia, a okazują się równie zdradliwe.

Sprawdźcie, które produkty są do wyeliminowania na już!

 

 

 

 

ZOBACZ: Uwielbiasz świąteczne pierniczki? Zobacz, jak je wykorzystać w inny sposób!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!