Reklama

#HAPPYLIFE

09.12.2016

Jedna z najbardziej restrykcyjnych diet została uznana przez lekarzy za... zdrową!

Jedna z najbardziej restrykcyjnych diet została uznana przez lekarzy za... zdrową! źródło: www.Istockphoto.com

Amerykańska Akademia Żywienia i Dietetyki oficjalnie potwierdza, dieta wegańska jest bezpieczna!

Aga Szymczak

Reklama

Od kilku lat dieta wegańska wzbudza kontrowersje wśród lekarzy czy rodziców. Dzięki temu, że stała się bardzo popularna w większości restauracji możemy już znaleźć wegańskie alternatywy. Co więcej coraz więcej powstaje restauracji tylko wegańskich, w których znajdziemy burgery, kotleciki czy tatary wykonane z roślin. Ponadto jak się okazuje blogi zajmujące się kuchnią wegańską są jednymi z najbardziej poczytnych w internecie. Ale czy stosowanie diety, w której brakuje białka zwierzęcego i witaminy B12 jest zdrowe i bezpieczne?

 

Amerykańska Akademia Żywienia i Dietetyki dowiodła, że weganizm nie tylko jest zdrowy, ale również bezpieczny. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jedząc mięsa musimy jego właściwości dostarczać w inny sposób do naszego organizmu. W diecie wegańskiej nie może zabraknąć żelaza, cynku, wapnia oraz kwasów omega-3. Wszystkie znajdziemy w wielu warzywach i owocach. Niestety z witaminą B12 jest trochę trudniej, ponieważ ona znajduje się tylko w mięsie. Niewielka ilość zawarta jest także w algach morskich, które żartobliwie nazywane są"zielonym mięsem".

 

Naukowcy potwierdzają, że nie ma przeciwskazań do stosowania tej diety wśród sportowców, dzieci czy nawet kobiet w ciąży. Należy jednak pamiętać o tym, że dieta musi być zbilansowana i najlepiej stworzona przy pomocy dietetyka lub eksperta ds. żywienia. Pamiętajmy też o tym, że jak każda dieta może szkodzić. Należy unikać produktów przetworzonych, smażonych na głębokim oleju i tych z dużą zawartością cukru. W zamian należy wzbogacić dietę o w zdrowe tłuszcze, cukry i kwas omega-3. 

 

ZOBACZ TEŻ: Szok! Oto, co się dzieję z Twoim organizmem, gdy omijasz posiłki!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!