Reklama

#HAPPYLIFE

09.12.2016

Ta czynność podnosi nasze IQ o 23%!

Ta czynność podnosi nasze IQ o 23%!

I co ucieszyło mnie najbardziej - potrzeba na nią poświęcić tylko 20 minut dziennie!

Julia Berg

Reklama

Czytanie książek, słuchanie ambitnej muzyki, nauka języków obcych - od zawsze myślałam, że to właśnie te czynności zwiększają mój umysłowy potencjał i czynią mnie mądrzejszą. Dlatego ta wiadomość zaskakuje mnie jeszcze bardziej!

 

Jednym słowem - następnym razem mogę postawić na kolejną część "Dziennika Bridget Jones" zamiast naukowej książki, która miała sprawić, że dowiem się więcej, a przy okazji podniosę poziom swojej inteligencji

 

A wszystko to za sprawą… najnowszego odkrycia naukowców, którzy jednoznacznie potwierdzili, że możemy poprawić swoją inteligencję wrodzoną, czyli inteligencję niewyuczoną bazującą na naszej kreatywności i zdolnościach emocjonalnych. 

 

Siegfried Othmer - naukowiec zajmujący się na co dzień neurotreningami ogłosił, iż inteligencję płynną można powiększyć poprzez… medytację!

Profesor wskazał, że osoby, które regularnie medytują mają szansę na podniesienie swojego ilorazu inteligencji o 23%! Te wyniki napawają optymizmem, bo czym jest 20 minut medytacji dziennie w kontekście bycia o wiele bardziej błyskotliwą i wygadaną!

 

Taki wynik jest efektem spowolnionej w trakcie medytacji aktywności mózgu, dzięki czemu jest on w stanie zwiększyć swoją plastyczność i zupełnie go zregenerować!

 

Od dziś codziennie medytuję!

 

ZOBACZ: Jedna z najbardziej restrykcyjnych diet została uznana przez lekarzy za… zdrową!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!