Reklama

#HAPPYLIFE

28.11.2016

Przekąski a typ figury, czyli co jeść w zależności od naszej sylwetki?

Przekąski a typ figury, czyli co jeść w zależności od naszej sylwetki? źródło: Instagram www.instagram.com/elsas_wholesomelife/

Od tego, jaki prezentujesz rodzaj sylwetki zależy to, co powinnaś jeść (i jak dużo!) Sprawdź koniecznie, na co możesz sobie pozwolić, a czego w Twoim przypadku lepiej unikać!

Dominika Kalinowska

Reklama

Jeśli od pewnego czasu usilnie starasz się schudnąć albo wręcz przeciwnie - przybrać na wadze, a zupełnie Ci to nie wychodzi, może okazać się, że stosujesz nie taką dietę, jaką trzeba.

Skuteczne odchudzanie wymaga bowiem dopasowania diety i ćwiczeń do typu naszej figury, a większość osób zabiera się za to od zupełnie złej strony.

Mało kto z nas wie, że dieta odchudzająca powinna uwzględniać nasz typ figury, bo to właśnie nasza sylwetka "decyduje" o tym, jak szybko i czy w ogóle chudniemy.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zapanować nad wszelkimi kwestiami typu geny, skłonności naszego organizmu itp., jednak należy pamiętać, że każdy z nas tyje w zupełnie inny sposób.

Zależy to od wielu czynników takich jak: wydzielanie hormonów, które wpływają na przemianę materii, a także wielu innych potrzeb poszczególnych części naszego ciała.

Określenie własnego somatotypu, czyli typu budowy naszej sylwetki jest szczególnie ważne, gdyż właśnie na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, dlaczego nasze katorżnicze treningi w niczym nie pomagają, a pomimo wyeliminowania wszystkich słodyczy ze swojego menu nie ubyło nam nawet jednego kilograma!

Amerykański psycholog, W.H.Sheldon wyróżnił 3 rodzaje, według których możemy podzielić wszystkich ludzi. Zgodnie z jego podziałem może wyróżnić: endomorfika, ektomorfika i mezomorfika, które zdecydowanie się od siebie różnią i wpływają na naszą przemianę materii.

Sprawdź, do której grupy należysz i co w związku z tym powinnaś jeść!

 

 

 

ZOBACZ: 8 powszechnych mitów na temat jedzenia, w które KAŻDY wierzy

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!