Reklama

#HAPPYLIFE

04.08.2016

Zainspiruj się! Najpyszniejsze torty na wesele!

Zainspiruj się! Najpyszniejsze torty na wesele! fot. Instagram @bijoussweettreats @crodyscakes

To musi być naprawdę nietypowy tort! Pokażemy Ci, jaki wybrać!

Dominika Kalinowska

Reklama

Tort weselny to szczególny moment podczas całej ceremonii. To właśnie on jest kulminacją całego wieczoru, a oczy wszystkich zebranych gości zwrócone są w kierunku pary młodej oraz ich wspólnego krojenia tortu. Co zrobić, żeby był to najpyszniejszy i przy okazji najpiękniejszy tort, jaki w życiu widziałaś? 

Najczęściej torty weselne to takie, które składają się z kilku poziomów, są całe białe i bogato zdobione. To klasyka wesel, zwłaszcza takich, gdzie jest dużo gości i dla każdego musi starczyć weselnego ciasta. Jednak jeśli nie masz ochoty stawiać na typową biel i popularny biały tort, możesz zdecydować się na coś bardziej oryginalnego i zdecydowanie w Twoim stylu! Pamiętaj, że rozmiar tortu musi zależeć od liczby zaproszonych przez Was gości - w momencie składania zamówienia konieczne jest, byś określiła, ilu spodziewasz się gości - 20, 100 czy może 500? Od tego zależy jego wielkość, ilość pięter, a także pewne ograniczenie, jeśli chodzi o kształt. 

 

 

Przy wyborze kształtu i smaku, musisz kierować się nie tylko opinią cukiernika, ale także swoim własnym gustem, bo przede wszystkim to Tobie ma odpowiadać przygotowany tort! Można udekorować go w zależności m.in. od koloru i stylu sukienki (coraz popularniejsze są także torty kolorowe np. fioletowe, niebieskie, pomarańczowe), czy nawet upodobań pary młodej. Jeśli poznaliście się w kinie - na szczycie tortu można umieścić elementy wskazujące na kino; jeśli Waszym miejscem jest ławka w parku - możecie zdecydować się na figurki pary młodej siedzącej w parku; jeśli wspólnie kochacie football, nie ma przeciwwskazań, by Waszym weselnym tortem była piłka itd.

 

 

Wszystko zależy od tego, czy wolicie klasyczny i elegancki tort, czy wolelibyście postawić na odrobinę humoru i zaszaleć z dodatkami. Przy dekorowaniu tortu niezwykle ważne jest także umieszczenie w nich kwiatów, które zdobią prawie każdy tort weselny. Można dobrać je w zależności od bukietu panny młodej, można także wybrać zupełnie odmienne kwiaty, które będą pasowały do reszty kompozycji. 

Pamiętajcie, że nie każdy tort musi być wielki, piętrowy, biały i udekorowany milionem dekoracji weselnych! To od Was zależy, w jakim klimacie chcielibyście utrzymać stylistykę całego wesela i taki też powinien być moment kulminacyjny! Nie ma przeszkód, aby tego dnia postawić na stonowany, delikatny i łagodny tort, bez mnóstwa dodatków! Jeśli np. wspólnie uwielbiacie ciasto marchewkowe z truskawkami, możecie właśnie taki tort zaserwować swoim gościom. 

 

 

Najważniejsze, by przy wyborze odpowiedniego tortu zadbać nie tylko o jego wygląd, ale również i o smak, który w końcu jest w tym wszystkim (chyba) najważniejszy! Standardowe smaki to czekolada z polewą, śmietanka z owocami oraz cytrynowy, jednak możliwości jest nieskończenie wiele! Częstym wyborem par młodych jest także różnorodność smakowa. Jeśli nie potraficie pójść na kompromis i zdecydować się na jeden smak - każde piętro może być odmienne! Pamiętajcie jednak by nie przesadzić z różnorodnością, gdyż totalny miszmasz może nie wyglądać estetycznie! 

Warto mieć więc na uwadze kilka wskazówek dotyczących przede wszystkim: wielkości i rozmiaru tortu, jego kształtu, smaku, elementów ozdobnych i wyróżniających go spośród innych. Jeśli ten wybór wciąż Cię przerasta i najchętniej podzieliłabyś tego dnia 10 różnych tortów, przejrzyj całą galerię! Znajdziesz tam przepiękne inspiracje!

 

 

 

ZOBACZ: Najpiękniejsze dekoracje na wesele! 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!