Reklama

#HAPPYLIFE

11.06.2016

Te aktywności spalają więcej kalorii niż bieganie!

Te aktywności spalają więcej kalorii niż bieganie! Fot. Thinkstock.com

Myślałaś, że dzięki bieganiu schudniesz najwięcej? Błąd! Sprawdź inne sporty, które spalają dużo więcej kalorii!

Aga Szymczak

Reklama

Istnieje taki mit, że bieganie pozwala szybko schudnąć bez efektu jojo. Rzeczywiście uprawiając jogging podnosisz temperaturę swojego ciała, a tym samym podkręcasz metabolizm, ale jest kilka innych aktywności, które po pierwsze trwają krócej, a i efekty zobaczysz szybciej. Chcesz je poznać? Sprawdź!

 

1. Pływanie

Pewnie mogłoby ci się wydawać, że jak w basenie można spalić kalorie? Przecież tam nawet nie da się spocić! I tu jesteś w błędzie. Godzina pływania pozwala spalić nawet 500 kalorii! Trening nie jest tak męczący, a i nie czujesz przykrego zapachu potu. 

 

2. Tabata

To prawdziwy fitnessowy hit! Podczas jednorazowego treningu jesteś w stanie spalić 800 kalorii! A to wszystko zaledwie w mniej niż 30 minut. 

 

3. Skakanie na skakance

Zazwyczaj kojarzy nam się z dzieciństwem, a jak się okazuje to świetny spalacz kalorii. Mimo tego, że należy do bardziej wymagających ćwiczeń to uwierz nam warto! Godzina na skakance to 670 kalorii? Dasz się przekonać?

 

4. Boks

Często kojarzy nam się z typowo męskim sportem, ale coraz więcej kobiet postanawia go uprawiać. Nawet wśród najlepszych modelek jest popularny. Dlaczego? Właśnie, dlatego że spala bardzo dużo kalorii. Boks to połączenie treningu siłowego, interwałowego, aerobowego i to właśnie przez to w ciągu godziny jesteś w stanie zgubić 700 kalorii! Skoro Gigi Hadid daje radę to ty też dasz na pewno!

 

ZOBACZ TEŻ: Te kilka rad sprawi, że pozbędziesz się boczków!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!