Reklama

#HAPPYLIFE

04.06.2016

Czym zamienić cukier? WIEMY!

Czym zamienić cukier? WIEMY! Fot. Thinkstock.com

Cukier jest wszędzie, ale co zrobić kiedy chcemy z niego zrezygnować jednak ciężko nam zapomnieć o słodkim smaku? Mamy na to kilka sposobów.

Aga Szymczak

Reklama

Pewnie nie raz spotkałaś się ze stwierdzeniem, że cukier jest zły, tuczy i wypadają od niego zęby. Często właśnie w taki sposób straszy się dzieci, żeby nie jadły aż tak dużo słodyczy. Rzeczywiście, kiedy sprawdzimy skład popularnych batonów czy czekolad od razu na pierwszym lub na drugim miejscu znajdziemy CUKIER. Kiedy spojrzymy na liczbę kalorii możemy złapać się za głowę, bo żeby spalić batona trzeba przebiec prawie 4 km! Istnieją inne, zdrowsze zamienniki cukru, o których mogłaś nie mieć pojęcia, chociaż pewnie kilka z nich znasz. Sprawdź naszą listę produktów, w które warto się zaopatrzyć jeżeli chcesz pozostać w formie, ale nie chcesz zrezygnować z smaku słodyczy.

 

1. Erytrol

Ma zerową wartość energetyczną czyli innymi słowy nie ma kalorii! Stosowany jest jako substancja słodząca. Dobrze się wchłania i w większości jest wydalany przez nasz organizm. 

 

2. Ksylitol

Nie tylko może zastąpić cukier, ale także działa przeciw próchnicy zębów, dlatego bardzo często dodawany jest do gum do żucia. Ksylitol możemy spotkać pod inną nazwą - cukier brzozowy. 

 

3. Stewia

Jest to naturalny słodzik pozyskiwany z roślin. Jest nawet 450 razy słodszy od zwykłego cukru, a przy tym ma 0 kalorii!

 

4. Miód

Z pewnością każdy z was zna miód i pewnie też wielu z was korzysta z niego jako zamiennika cukru. Jak się okazuje na rynku jest tak szeroki wybór miodu, że każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonale sprawdzi się dodany do herbaty, kawy czy nawet owocowego koktajlu.

 

5.Maltitol

Pozyskiwany z surowców naturalnych, ziaren zbóż. Tak jak wcześniej wymienione produkty (poza miodem)  jest dużo mniej kaloryczny od sacharozy czyli cukru.

 

ZOBACZ TEŻ: 6 sposobów użycia miodu w codziennym życiu!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!