Reklama

#HAPPYLIFE

28.05.2016

Studentka z Polski stworzyła aplikację wartą ponad 3 mln dolarów!

Studentka z Polski stworzyła aplikację wartą ponad 3 mln dolarów! fot. Instagram @_karolina_d__

21-letnia Karolina Demiańczuk od pewnego czasu pracowała nad swoją własną aplikacją. Amerykańscy inwestorzy wycenili ją na 3,3 mln dolarów!

Julia Berg

Reklama

Spontime to nowa aplikacja stworzona przez młody zespół z Polski. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była 21-letnia studentka SGH z Warszawy, która właśnie dowiedziała się, że jej genialny projekt wart jest... 3,3 mln dolarów!

Karolina Demiańczuk wpadła na pomysł stworzenia nowej, zupełnie innowacyjnej aplikacji pod koniec ubiegłego roku, kiedy z własnym zespołem zaczęła pracować nad jej powstaniem. Spontime ma być aplikacją ułatwiającą spotkania zaprzyjaźnionym osobom i zacieśnianie więzi pomiędzy nimi. Osoba, która ma ściągnięty Spontime może dać pozostałym osobom znać, że w danej chwili ma ochotę wybrać się w określone miejsce i zaprosić jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób. Następczyni Instagrama, Snapchata i Tindera ma za zadanie uprościć możliwość spotkania się w wybranym przez siebie gronie i nie narażać się na czyjąś odmowę - jeśli nie chcesz, albo nie masz w danej chwili czasu - po prostu nie dołączasz do danego spotkania!

Inicjatywa studentki z Polski została dostrzeżona już poza granicami naszego kraju, gdzie Karolina wybrała się, aby zaprezentować swoje dzieło. Jakiś czas temu udało jej się zarejestrować firmę w San Francisco, a następnie przedstawiła swoją aplikację na konferencji The Launch Festival, na której dowiedziała się, iż jej projekt wart jest nawet 3,3 miliona dolarów.

 

fot. Youtube

 

Karolina nie wybrała na razie jednego inwestora i obecnie wciąż pracuje nad udoskonaleniem własnej aplikacji. Niebawem rozpocznie także studia w San Francisco, gdzie jej wynalazek prawdopodobnie zacznie robić prawdziwą furorę!

Gratulujemy pomysłu, a przede wszystkim jego realizacji, gdyż jak wiadomo, takie "atrakcje" nie powstają w 5 minut. To ogromny sukces dla tych młodych ludzi, o których już piszą największe, zagraniczne dzienniki. 

 

ZOBACZ: Kolejna rewolucja na Snapchacie!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!