Reklama

#HAPPYLIFE

29.05.2016

Czy jedzenie lodów jest zdrowe?

Czy jedzenie lodów jest zdrowe? Fot. Thinkstock.com

Są idealną przekąska na gorące dni, ale czy są zdrowe?

Aga Szymczak

Reklama

Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że lody to sam cukier inni zaś twierdzą, że jedzenie lodów nie jest niczym złym. A gdzie tkwi prawda? Jak zawsze po środku. Lody same w sobie nie są złe, ale niestety kiedy jesz je z bitą śmietaną, polewą, a do tego jeszcze z owocami zapewniasz jednorazowo swojemu organizmowi wielką bombę kaloryczną.

 

Ile kalorii mają lody?

 

Wbrew pozorom nawet te śmietankowe nie mają aż tak dużo kalorii. Dwie gałki lodów przygotowanych na mleku czy śmietanie to 150 kalorii. Jest to liczba dużo mniejsza niż zjedzenie batona czy pączka. Jeżeli wybieramy sorbety zmniejszamy kaloryczność tego przysmaku już do 80 kalorii. 

 

Czy warto jeść lody?

 

Lody to nie tylko cukier i śmietana. Ten przysmak zawiera również białko i węglowodany, które dają siłę naszym mięśniom, a także w lodach czekoladowych znajdziesz magnez. Kolejna zaleta jedzenia lodów to ich lekkostrawność. Dlatego bardzo często wybierają je kobiety w ciąży, kiedy mają ochotę na coś słodkiego. 

 

Jak widać samo w sobie jedzenie lodów nie jest złe i może okazać się zdrowe. Chyba, że mamy bardzo wrażliwe gardła wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność bo możemy nabawić się anginy. Jeżeli jednak masz ochotę na coś słodkiego lepiej wybrać lody, a już najlepiej te sorbetowe niż kawałek ciasta. Możesz mieć pewność, że twoja dieta po zjedzeniu jednej porcji tych słodkości nie legnie w gruzach.

 

ZOBACZ TEŻ: 5 najlepszych dodatków dietetycznych

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!