Reklama

#HAPPYLIFE

15.05.2016

W co się ubrać, żeby wyglądać na mądrzejszą?

W co się ubrać, żeby wyglądać na mądrzejszą? fot. Thinkstock

Nie, nie chodzi o skromną garsonkę i okulary! Ta odpowiedź na pewno Cię zaskoczy!

Jagoda Stern

Reklama

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że kobiety emanujące swoim seksapilem uchodzą za głupsze, musimy wyprowadzić cię z błędu. Naukowcy z The University of Bedfordshire dowiedli, że jest wprost przeciwnie! Seksowne wdzianko sprawi, że faceci wezmą cię za... mądrzejszą!

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 61 studentów w wieku ok. 21 lat. Naukowcy pokazali im zdjęcia modelki około 30. roku życia w dwóch różnych stylizacjach. Na pierwszej fotografii kobieta ubrana była w top z dużym dekoltem, bardzo krótką spódniczkę i kurtkę, na kolejnej, w dłuższą spódnicę i zabudowaną bluzkę. Następnie badacze sprawdzali, jak w zależności od wersji stylizacji, mężczyźni ocenili jej inteligencję, wierność, osobowość, moralność, a także status pracy i szansę na uprawianie z nią seksu. Wyniki wyszły zaskakujące!

"Wbrew naszym założeniom, to panie ubrane seksowniej zostały ocenione jako inteligentniejsze i wierniejsze" - powiedzieli autorzy.

Wygląda więc na to, że pewne stereotypy są już mocno nieaktualne i choć cały czas wydaje nam się, że seksowny strój ludzie powiążą z brakiem inteligencji, czy rozwiązłością, wcale nie musi to być prawda.

A morał z tego taki: noś to, na co masz ochotę! Ostatnia rzecz, jaką powinnaś robić, to przejmować się wszelkimi płytkimi ocenami zbudowanymi na podstawie tego, w co dziś się ubrałaś! :)

ZOBACZ: Blondynki inteligentniejsze niż rude, szatynki i brunetki?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!