Reklama

#HAPPYLIFE

06.05.2016

6 sygnałów, że powinnaś zwolnić tempo

6 sygnałów, że powinnaś zwolnić tempo fot. Thinkstock

Tak, wiemy, że chcesz być najlepsza. We wszystkim i dla wszystkich. Ale uwierz, czasami warto na chwilę odpuścić, żeby nie zwariować.

Magdalena Tokarczyk

Reklama

1. BRAK CZASU NA SWOJE PRZYJEMNOŚCI
Praca, sen, praca, sen... W tym wszystkim nie pamiętasz już, kiedy ostatnio zrobiłaś coś dla siebie np. wypad na saunę, siłownię lub czas na normalną rozmowę z bliskimi. Nawet zakupy w pobliskim supermarkecie traktujesz jako stratę czasu, więc i to robisz w biegu, w drodze do pracy. Nawet jeśli natłok obowiązków jest tak duży, miej na uwadze zalecenia badaczy, którzy jasno komunikują, że wystarczy już godzina dziennie (!) dla samej siebie, aby poprawić jakość swojego życia. Warunek – ta godzina ma być tylko i wyłącznie twoja. Spróbuj!

2. PRZYJACIELE I RODZINA ZESZLI NA DALSZY PLAN
Twoi znajomi od pewnego czasu milczą, a jeżeli się odzywają to z troską czy wszystko u ciebie ok. Przestali wychodzić z inicjatywą spotkania bo doskonale wiedzą, że w ostatniej chwili pewnie i tak je odwołasz.

3. NA WSZYSTKO REAGUJESZ ZBYT EMOCJONALNIE
Duży korek w drodze do pracy na który i tak nie masz wpływu doprowadza cię do furii, brak odzewu na wiadomość do płaczu, a na myśl o kolejnym zadaniu do zrobienia przeszywa cię dreszcz.

4. MASZ PROBLEMY ZE SNEM I KONCENTRACJĄ
Zasypiasz z ułożoną listą w głowie „do zrobienia jutro” i budzisz się zestresowana, czy ze wszystkim zdążysz. W rezultacie chodzisz ciągle niewyspana, kawa przestała na ciebie działać i nie możesz się na niczym skupić. A przecież musisz!

5. JEDYNE O CZYM MYŚLISZ TO PRACA
Bierzesz prysznic – praca, jesz śniadanie – praca, biegasz – praca. Co z tego, że jest weekend, skoro ty i tak „pracujesz?”. Nic ci to nie da, a na pewno nie naładuje cię energią i nowymi pomysłami. Taki tryb to prosta droga do wypalenia.

6. ODCZUWASZ CIĄGŁE ZMĘCZENIE
Nie pomaga dieta ani łykanie suplementów. I dobrze wiesz, że to nie wina pogody bo znów jest pochmurno i też nie przesilenia, bo to też już dawno minęło.

ZOBACZ: Jak odzyskać energię po zimie?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!