Reklama

#HAPPYLIFE

09.04.2016

Jak nie stracić motywacji do ćwiczeń?

Jak nie stracić motywacji do ćwiczeń? foto: Thinkstock.com

To prostsze niż myślisz. Wystarczy przestrzegać kilku rad.

Aga Szymczak

Reklama

Wiosna to piękny czas. To również okres, w którym najczęściej zaczynamy rzucać sobie wyzwania i ćwiczyć. Przecież nikt po zimie nie chce pokazać się z kilkoma kilogramami więcej. Niestety wszystko zaczyna i kończy się na chęciach. Zaczynasz zawsze od poniedziałku, a kupno karnetu odkładasz na później bo przecież najpierw zaczniesz biegać. Co zrobić by nie stracić motywacji już na samym początku i zawalczyć o piękną sylwetkę na lato? Przeczytaj kilka naszych rad, które z pewnością ci w tym pomogą.

 

1. Sprecyzuj cel

 Chcesz zrzucić 5 kg? Polepszyć wydolność? A może wyrzeźbić ciało? Każdy cel jest ważny i powinien być gdzieś napisany. Musisz na niego patrzeć i wiedzieć do czego dążysz. Jeżeli nie wyznaczysz sobie sprecyzowanego celu, a po prostu stwierdzisz, że chcesz schudnąć może się to nie udać. Dlatego zanim zaczniesz ćwiczyć najpierw sprecyzuj swój cel i każdego dnia do niego dąż!

 

2. Planuj treningi

Tylko regularne ćwiczenia pozwolą Ci osiągnąć wymarzony cel. Trening powinien być dla ciebie tak samo ważny jak śniadanie. Dlatego zaplanuj sobie dni, w które będziesz trenować. Nie może być sytuacji, że jesteś już w drodze na trening, ale znajoma zaprosiła cię na wino. Poświęć godzinę tylko dla siebie i swojego ciała.

 

3. Korzystaj z porad trenera personalnego

On nie tylko pokaże ci ćwiczenia, ale również nauczy poprawnej techniki, a przede wszystkim za każdym razem będzie motywował. Jednak pamiętaj, że to nie on ma chcieć, a ty! Musisz mu ufać na 100%. Jeżeli każe ci coś robić, a tobie wydaje się, że zwariował uwierz nam, że on wie co robi. 

 

4. Ćwicz w odpowiednim stroju

Wybierz takie rzeczy na siłownie, które będą zachęcały cię do treningu. Lubisz legginsy, ale obcisłe bluzki cię krępują, załóż jeszcze bluzę. Oferta sklepów sportowych i sieciówek jest tak bogata, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

ZOBACZ TEŻ: Dzięki tym fitenssowym trikom zawsze będziesz w formie!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!