Reklama

#HAPPYLIFE

21.10.2015

Ruszyła kampania promująca jedzenie chleba w Polsce!

Ruszyła kampania promująca jedzenie chleba w Polsce! fot. Maciej Chalonski

Podobno tuczy, zakwasza organizm, jest nie dobry i często rezygnujemy z niego na rzecz innych produktów. Ale czy aby na pewno postępujemy słusznie?

Aga Szymczak

Reklama

Może warto spojrzeć na jedzenie chleba z drugiej strony. Przecież on także sprzyja prawidłowej przemianie materii, jest źródłem wielu cennych składników i jego jedzenie zalecają wszyscy dietetycy.

 

Teraz każdy chce być fit, wyglądać szczupło i dlatego rezygnuje z jedzenia chleba na rzecz innych produktów. Jak donosi Polski Instytut Pieczywa, spożywanie chleba ma spaść nawet o 2,5 kg na osobę, co daje 45,3 kg chleba rocznie. Dietetycy mówią stanowcze nie! Organizm każdego człowieka potrzebuje odpowiedniej dawki energii, aby prawidłowo funkcjonować. Niezwykle ważna jest w tym wypadku glukoza, która stopniowo uwalnia się z pieczywa. Chleb jest nie tylko zdrowy, ale także należy do produktów najmniej przetworzonych. Zawiera mało dodatków funkcyjnych i jest wytwarzany z naturalnych składników.

 

Kampania ma poruszyć również modny ostatnio temat diety bezglutenowej. Istnieje przeświadczenie, że wyeliminowanie glutenu z naszej diety jest złotym środkiem na zrzucanie zbędnych kilogramów. Wokół pieczywa krąży wiele mitów, dlatego fundacja postanowiła zaprosić do współpracy dr inż. Annę Wojtasik z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, eksperta w dziedzinie celiakii.

 

W ramach kampanii „Chleb Dobry” organizatorzy zaplanowali  warsztaty kulinarne z pieczenia chleba, a także współpracę z topowymi blogerami. Szczegóły kampanii, przepisy, bazę wiedzy można znaleźć na stronie internetowej www.chlebdobry.pl 

 

ZOBACZ TEŻ: To najlepszy czas na dynię! Zobacz co z niej przygotować

 

fot. Maciej Chalonski
 
fot. Maciej Chalonski
 
fot. Maciej Chalonski
 
fot. Maciej Chalonski
 
fot. Maciej Chalonski
 
fot. Maciej Chalonski
 
 

 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!