#HAPPYLIFE

26.06.2019

Jesteś gamerką? Prawdopodobnie dotyczy cię TEN problem

Jesteś gamerką? Prawdopodobnie dotyczy cię TEN problem fot. Andre Hunter, Samuel Lopez / Unsplash

Masz podobne doświadczenia?

Redakcja

Świat gier to domena facetów? Nie do końca! Jeżeli jesteś gamerką, z pewnością sama nie raz spotkałaś się z dyskryminacją i hejtem ze strony męskiej części graczy. Tylko dlatego, że jesteś dziewczyną. Aby nagłośnić ten problem i jednocześnie dodać dziewczynom odwagi i pewności siebie, polska marka kosmetyczna Selfie Project zainicjowała fantastyczną akcję, której częścią jest bardzo fajny konkurs. O co chodzi? Czytajcie dalej!

Girl Power, czyli dziewczyny zdobywają świat gier

Nie wiedziałem, że w kuchni montują komputery! Przecież wy nawet nie umiecie podjąć decyzji! Po co grasz?  I tak przegrasz! – to są prawdziwe komentarze, z jakimi na co dzień spotykają się kobiety w świecie gamingu. Brzmią znajomo?

 

- Główną misją naszej marki jest dodawanie nastolatkom i młodym kobietom pewności siebie. Zależy nam na tym, by czuły się piękne, silne i by w siebie wierzyły. Właśnie dlatego, podjęliśmy tak ważny, a jednocześnie tak mało znany poza środowiskiem gamerskim temat. Kobiety w świecie gier komputerowych zmagają się z dyskryminacją i nierzadko są ofiarami stereotypowego myślenia. Przykre komentarze i hejt, z jakim się spotykają, rodzą w nich frustrację, odbierają pewność siebie i pogłębiają niską samoocenę. Selfie Project chce to zmienić. – mówi Małgorzata Ostrowska, Prezes Zarządu Maurisse i twórca marki Selfie Project.

W przeciwieństwie do tradycyjnego sportu, w cyfrowej rywalizacji siła mięśni przestaje mieć znaczenie. Tu liczy się refleks, błyskotliwość, szybkie podejmowanie decyzji, strategia, zmysł taktyczny i praca zespołowa. Jeżeli posiadasz wszystkie te umiejętności, masz szansę na wygraną. Niezależnie od tego, jakiej jesteś płci. Dlatego fakt, że coraz więcej kobiet bierze udział w rozgrywkach e-sportowych, nie powinien już nikogo dziwić.

Youtuberzy wspierają dziewczyny

W kampanię marki Selfie Project zaangażowali się też popularni youtuberzy, jak: Stuu (prawie 4 mln subskrypcji), Danny Ferreri (ponad 712 000 subskrypcji) oraz Natsu (ponad 224 000 subskrypcji). Idole młodego pokolenia w swoich kanałach społecznościowych podjęli temat dyskryminacji kobiet w świecie gamingu i wyrazili swój sprzeciw wobec hejtowi, z jakim na co dzień spotykają się dziewczyny.

- Nie będzie to odkryciem, jeśli powiem, że hejt w internecie jest powszechnym zjawiskiem i spotykają się z nim wszyscy, bez względu na płeć. Środowisko gamingowe jest jednak cały czas bardzo zdominowane przez mężczyzn, którzy często nie mają pojęcia, z jak ogromnym hejtem i dyskryminacją w sieci muszą mierzyć się gamerki. Sama nie jestem profesjonalną graczką, ale obracam się w tym środowisku i wiem, że wiele dziewczyn grających w multiplayerze, dla świętego spokoju, często podaje się za chłopaka. Z całą pewnością nie jest to rozwiązanie problemu. By coś się zmieniło na lepsze, musimy o tym głośno mówić. Gaming jest przecież dla wszystkich! – mówi Natalia Karczmarczyk „Natsu”, youtuberka zaangażowana w akcję Selfie Project.

To pierwsza kampania Selfie Project, która zwraca uwagę na problem dyskryminacji kobiet w świecie gamingu i marka poinformowała już, że to nie jest jej ostatnia inicjatywa. Świadomość tego problemu poza środowiskiem e-sportu nadal jest niewielka, dlatego wciąż jest wiele do zrobienia.

Konkurs Selfie Project dla gamerek

Spot opublikowany na fanpage’u Selfie Project stał się manifestem, który zachęca dziewczyny do dzielenia się w komentarzu selfie, na którym grają i wygrywają. I właśnie na tym polega konkurs! Wystarczy dodać w komentarzu pod postem swoje selfie, które przedstawia wasze gamingowe zmagania i moment wygranej. Do zdobycia jest 50 specjalnych zestawów kosmetyków.

Post konkursowy na fanpage'u Selfie Project znajdziecie tutaj.

W konkursie mogą uczestniczyć też panowie! Śmiało wrzucajcie selfie z e-zmagań ze swoimi dziewczynami, siostrami lub koleżankami. Czy to nie fantastyczne?

Trzymamy za was kciuki i zachęcamy do udziału w akcji!

 

#SelfieProject #SelfieGirls

 

Materiał promocyjny

Skomentuj

Podobne tematy

Najnowsze artykuły

×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!