Reklama

#HAPPYLIFE

25.06.2019

Oto fakty i mity na temat depilacji laserowej. Bez cenzury!

Oto fakty i mity na temat depilacji laserowej. Bez cenzury! fot. Getty Images

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się poddać zabiegowi!

Redakcja

Reklama

Coraz częściej wspomina się o depilacji laserowej jako najskuteczniejszym sposobie walki ze zbędnym owłosieniem. Doceniamy trwałość efektów i możliwość uzyskania wręcz idealnie gładkiej skóry. Niestety, wraz z ciągle rosnącą popularnością tej metody usuwania niechcianych włosków pojawiło się wiele mitów, które mogą zniechęcać do poddania się zabiegowi przy pomocy lasera. Które z nich są więc nieprawdziwe? Poznaj fakty i mity depilacji laserowej!

Depilacja laserowa bez cenzury

Na temat depilacji laserowej powiedziano już wiele – niektóre tezy są w pełni prawdziwe, jednak sporo z nich nie ma nic wspólnego z prawdą. Z pewnością fałszywe mity powodują, że niektórzy nie chcą, lub nawet boją się skorzystać z tego nowoczesnego sposobu likwidacji niechcianego owłosienia. Poniżej najpopularniejsze stwierdzenia dotyczące zabiegu laserowego oraz ich wytłumaczenie.

Depilacja laserowa jest bardzo bolesna – MIT

Zabieg przy użyciu lasera jest całkowicie bezinwazyjny, a co za tym idzie nie powinien sprawiać większego bólu. Osoby, które zastanawiają się czy depilacja laserowa boli, powinny jednak pamiętać, że każdy z nas inaczej reaguje na ból, dlatego nie da się z góry określić, jakie odczucia będą towarzyszyć danej osobie podczas przeprowadzania zabiegu. Najczęściej jednak sesja laserowa jest bardzo komfortowa, a w niektórych przypadkach może jedynie wystąpić delikatny dyskomfort w postaci pieczenia lub szczypania.

Efekty depilacji laserowej – zabieg pozwala pozbyć się owłosienia na stałe – PRAWDA

Oczywiście depilacja laserowa pozwala na stałe pozbycie się zbędnego owłosienia, jednak aby tak się stało wymagane jest poddanie się całej serii zabiegów. Podczas jednej sesji laserem można usunąć maksymalnie 30% posiadanych włosków z danego obszaru ciała. Ma na to szczególny wpływ sam proces wzrostu włosów, ponieważ laser wychwytuje wyłącznie owłosienie pozostające w fazie anagenu. Po przeprowadzeniu zabiegu koniecznie więc trzeba odczekać kilka tygodni, aż uśpione włoski pojawią się na skórze i ponowić sesję, aż do całkowitego pozbycia się niechcianego owłosienia.

Depilację laserową można przeprowadzić tylko jesienią lub zimą – MIT

Rzeczywiście, okres jesienno-zimowy najbardziej sprzyja wykonaniu depilacji laserowej, jednak przez cały rok można skutecznie poddać się zabiegowi. Wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad i szczególnie skrupulatnie chronić miejsce depilacji przed promieniowaniem słonecznym.

Podczas przygotowań do depilacji laserowej nie można się opalać – PRAWDA

Zarówno kilka tygodni przed, jak i po zabiegu depilacji laserowej należy całkowicie zrezygnować z opalania. Związane jest to ze znajdującą się zarówno we włosach, jak i skórze, melaniną. Podczas zabiegu laser wyłapuje właśnie ten barwnik, powodując, że wiązka skutecznie likwiduje cebulki danych włosów. Zbyt duża ilość melaniny w skórze, wytworzonej w trakcie opalania spowoduje, że urządzenie skieruje światło na naskórek, a nie na owłosienie, jednocześnie powodując oparzenia i znacznie obniżając skuteczność przeprowadzonego zabiegu.

Decydując się na wykonanie depilacji laserowej, szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę gabinetów Depilacja.pl. Te dostępne w całej Polsce salony kosmetyczne pozwalają na skuteczne usunięcie owłosienia z praktycznie każdej wybranej części ciała. Zabieg depilacji laserowej w gabinecie depilacja.pl przeprowadzany jest wyłącznie na najwyższej jakości sprzęcie, co zdecydowanie wpływa na odczuwanie większego komfortu podczas naświetleń laserem. Już teraz zadbaj więc o piękny wygląd skóry i umów się na swoją pierwszą wizytę z Depilacja.pl!  

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!