Reklama

#HAPPYLIFE

19.06.2019

5 sygnałów, że znajdujesz się w toksycznej relacji

5 sygnałów, że znajdujesz się w toksycznej relacji fot. GettyImages

Redakcja

Reklama

 

Nie ma związków idealnych, z tym każdy się zgodzi. Każda relacja ma swoje małe pęknięcie czy rysy i to właśnie czyni je wyjątkowymi, a niewielkie kłótnie czy sprzeczki potrafią pozytywnie wpłynąć na związek. Jednak jeśli te rysy są głównym elementem związku i zaczyna ich być więcej niż pozytywów, to czas na zastanowienie się czy taka relacja jest warta zachodu i emocjonalnego zaangażowania, bo nie ma co się oszukiwać - to właśnie związki pochłaniają większość naszych emocji oraz myśli i mają ogromny wpływ na całokształt życia, a te toksyczne mogą negatywnie wpłynąć na przyszłość. I nie mowa tu tylko o przyszłości samej relacji, ale całego życia.

 

Relacje pochłaniające emocjonalnie oraz wyniszczające są naprawdę niebezpieczne, a osoby tworzące takie relacje bardzo często całkowicie izolują partnera od otoczenia, aż do momentu w którym nie ma nikogo innego poza toksycznym chłopakiem/dziewczyną. Sygnały, że znajdujesz się w toksycznej relacji mogą być naprawdę subtelne, jednak warto na nie zwracać uwagę i ratować sytuację najszybciej, jak to tylko możliwe.

 

Powinnaś pamiętać, że takie związki naprawdę ciężko jest "naprawić" czy ulepszyć do tego stopnia, aby były zdrowymi, szczęśliwymi i, przede wszystkim, partnerskimi relacjami, ale nie jest to niemożliwe.

 

Jednak, jeśli wykryjesz u siebie coś z poniższych szczegółów - zastanów się, czy warto!

 

 

 

Zobacz też: Najdziwniejsze naturalne metody antykoncepcji, które nie działają

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!