Reklama

#HAPPYLIFE

18.06.2019

Serowa herbata to nowy ulubiony deser Azjatów. Spróbujesz?

Serowa herbata to nowy ulubiony deser Azjatów. Spróbujesz? fot. Getty Images

W upalne dni możemy przygotować wersję deseru na zimno. Jeżeli lubisz eksperymenty - przetestuj ten przepis.

Redakcja

Reklama

Herbata może być czarna, zielona i biała. Są też desery na bazie herbat takie jak bubble tea, czy matcha latte. Najnowszym wynalazkiem Azjatów jest cheese tea, czyli nic innego niż serowa herbata.

 

Przepis jest bardzo prosty - potrzebujemy trzech bazowych produktów, czyli herbaty, mleka skondensowanego i serka śmietankowego (może być np. Philadephia). To od nas zależy, jaki rodzaj herbaty wybierzemy, ale na samym początku możemy wybrać klasyczną, czarną. Dwa ostatnie składniki, czyli mleko i serek musimy zmiksować na jednolitą konsystencję. Warto spróbować tej mieszanki i  w razie potrzeby dodać szczyptę soli. Powinna stać w lodówce co najmniej dwie godziny, aż się dobrze schłodzi. 

Cheese tea zamiast deseru

W upalne dni nasza baza herbaciana może być schłodzona w lodówce lub ewentualnie zawsze możemy wrzucić do niej kilka kostek lodu. Kiedy nasz krem będzie miał odpowiednią konstystencję, musimy go nałożyć na herbatę, która powinna sięgać 3/4 szklanki. Możemy to podać jako ciekawostkę w trakcie garden party albo jako deser w trakcie grilla. Nasi goście na pewno będą pod wrażeniem, ponieważ idziemy o zakład - nigdy wcześniej nie pili czegoś takiego! 

 

Przepis na serową herbatę robi furorę w Chinach i na Tajwanie. Nie wiemy, czy przyjmie się na tak szeroką skalę także w Polsce, ponieważ połączenie składników odbiega od naszych tradycyjnych smaków. Musimy też pamiętać, że nie jest to dietetyczny napój, ponieważ serek i mleko skondensowane mają trochę kalorii. 

Zobacz też: Czym właściwie jest nowy trend "boy beat"?

fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!