Reklama

#HAPPYLIFE

17.06.2019

Naukowcy odkryli nowy powód nadmiernego wypadania włosów

Naukowcy odkryli nowy powód nadmiernego wypadania włosów fot. Getty Images

Jeżeli w ostatnim czasie nie cieszysz się bujną fryzurą, powinnaś sprawdzić, z czego to może wynikać.

Redakcja

Reklama

Bez względu na porę roku, chcemy cieszyć się pięknymi włosami. Jesienią zazwyczaj się puszą, zimą trudno zadbać o ich dobrą kondycję pod czapką, a na wiosnę zazwyczaj mamy sporo baby hair, które dają efekt "baranka" na głowie. Natomiast latem bywają przesuszone i jak się okazuje, mogą też nadmiernie wypadać. 

 

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Baltimore przeprowadzili badania, których wyniki pokazały, że to właśnie w trakcie upalnego lata tracimy najwięcej włosów. Wynika to z tego, że nasze pasma mają pełnić rolę ochronną i kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, żyją krócej. Włosy w trakcie upałów szybko wchodzą w fazę tzw. spoczynku i obumierają, a tym samym z czasem szybko wypadają. 

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Oczywiście to tylko sezonowe wypadanie, które trwa zazwyczaj przez miesiąc, ale i tak może popsuć nam humor. Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji, to zadbać o wzrost nowych włosów. Pomogą nam w tym regularne peelingi skóry głowy, wcierki, suplementy oraz picie odpowiedniej ilości włosów. Nadmierne wypadanie włosów nie powinno zniechęcać nas do dbania o ich kondycję. Oczywiście, może być to demotywujące, ale musimy pamiętać, że niebawem pojawią się nowe i warto zrobić wszystko, żeby rosły mocne i zdrowe. 

Gdyby jednak nasze włosy w dużej ilości wypadały dłużej niż miesiąc, powinnyśmy się wybrać do trychologa i endokrynologa. Być może ich kondycja wynika ze złego stanu naszego zdrowia.

fot. Getty Images

Zobacz też: Emily Ratajkowski ścięła włosy na krótko! Zobacz, jak wygląda

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!