Reklama

#HAPPYLIFE

05.06.2019

Manicure hybrydowy będzie zakazany? Mamy najnowsze wyniki badań

Manicure hybrydowy będzie zakazany? Mamy najnowsze wyniki badań fot. Getty Images

Każda z nas marzy o pięknych paznokciach, więc nic dziwnego, że rozglądamy się cały czas za kosmetycznymi nowinkami. Ale nie wszystkie są tego warte, żeby je przetestować.

Redakcja

Reklama

Manicure hybrydowy jest szkodliwy i potwierdzają to najnowsze wyniki badań, które stawiają pod znakiem zapytania przyszłość salonów, które mają go w swojej ofercie.

 

Jak donoszą naukowcy z Georgia Regents University, zagrożenie zamian o charakterze złośliwym rośnie już wtedy, kiedy zaledwie osiem razy wystawimy się na działanie promieni UVA. Przebadano kobiety, które chorują na czerniaka podpaznokciowego i okazało się, że większość z nich najczęściej wybierała manicure hybrydowy a nie klasyczny. 

fot. Getty Images

Manicure hybrydowy - dlaczego szkodzi?

Promieniowanie UVA jest emitowane przez lampy, które służą utwardzaniu lakieru. Niestety, to bardzo zła wiadomość dla wszystkich fanek tzw. hybryd. Nie warto ryzykować zdrowiem w zamian za piękne paznokcie, zwłaszcza, że nowoczesne salony piękności oferują naprawdę wiele bezpiecznych metod, dzięki którym będziemy mogły się pochwalić zadbanymi paznokciami. 

Dodatkowo należy pamiętać, że lampy UVA wysuszają też skórę dłoni, co prowadzi do szybszego starzenia się, a tym samym do pogorszenia jej wyglądu. To kolejny, chociaż mniej “przerażający” argument za tym, żeby już nigdy nie zarezerwować terminu na manicure hybrydowy.  Jeżeli dotychczas chętnie nosiłyście takie paznokcie, przyjrzycie się ich kondycji.

 

Kiedy zauważycie, że w niektórych miejscach są ciemne przebarwienia lub płytka po prostu was boli -  jak najszybciej skonsultujcie się z lekarzem dermatologiem. 

 

Zobacz także: Pokochasz najnowszy manicure Rihanny. Zrobisz go w domu

 fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!