Reklama

#FORINSTALOVERS

18.02.2019

Różowe plaże i jeziora w Europie

Różowe plaże i jeziora w Europie https://www.instagram.com/wolanska_m/ / https://www.instagram.com/viaggispicci/

Monika Kurek

Reklama

Walentynki, serduszka, wszystko różowe... a wiesz, co jeszcze jest różowe? Jeziora i plaże w Europie! Całkiem naturalne, bez grama sztucznej ingerencji. Kochane przez influencerów i #itgirls na całym świecie. Wyglądają fenomenalnie, no i są różowe. Ciężko się oprzeć takim widokom. Gdzie możesz takie znaleźć? 

Torrevieja, Costa Blanca (Hiszpania)

https://www.instagram.com/nereafdezgarcia/

Torrevieja to jezioro słone w Hiszpanii. Możesz dolecieć tanio do Alicante dzięki Ryanairowi i potem łatwo dostać się do różowego raju. Tamtejsza woda zawiera duże stężenie soli, stąd też zdolności lecznice. Jod, sód, potas, wapń i magnez pozytywnie wpłyną na Twoją skórę i organizm. Nie zapomnij jednak zabrać ze sobą wody mineralnej do opłukania ciała z nadmiaru wody! Inaczej, może piec Cię skóra. Widoki są niesamowite, a nieopodal znajduje się Rezerwat Przyrody, zamieszkiwany przez ponad 250 gatunków ptaków. 

Elafonsi, Kreta (Grecja)

 

https://www.instagram.com/darknloud/

Elafonsi słynie z pięknego, różowego piasku jest wpisana na listę Natura 2000 (obszary objęte ochroną przyrody na terenie UE). Możesz tu spotkać żółwie morskie i zebrać całą masę malutkich, uroczych, różowych muszelek. Okresowo problemem są tutaj dość duże fale. Jak się dostać do Elafonsi? Choćby i z Chanii. Do plaży drogi drogi są dwie, potem wystarczy pokonać niewielką lagunę i voila! 

 

Pregonda, Minorka (Hiszpania)

https://www.instagram.com/viajar_porque_sim/

Przejrzysta woda i różowy dywan prowadzący brzegiem morza. Jak na prawdziwą księżniczkę przystało. Minorkę zdobią liczne, różowe kamyczki, czyniące wizytę na plaże niezapomnianym przeżyciem. Dolecisz tam Ryanairem a choć turystów nie brakuje, na pewno uda się zrobić śliczne zdjęcie i zebrać fenomenalne wspomnienia. 

 

Spiaggia Rosa, Sardynia (Włochy)

https://www.instagram.com/isabella_dalpra/

Nawet nazwa wskazuje na bajeczny kolor tej pięknej plaży na Sardynii. Znajdziesz ją na wyspie Budelli. Skąd wziął się róż? Fale wyrzucają na brzeg pokruszone pancerze glonów, zamieszkujących wodę. To właśnie w tym miejscu powstał film "Czerwona Pustynia". Faktycznie, wygląda bardzo filmowo!

 

Czyż różowe plaże nie wyglądają cudownie? Warto umieścić którąś z nich na wakacyjnej liście :)

 

Zobacz też: Instagram planuje nową funkcję – szkodliwe treści tylko za mgłą

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!