Reklama

#FORINSTALOVERS

15.02.2019

Co zrobić, aby twoje konto na Instagramie stało się popularniejsze?

Co zrobić, aby twoje konto na Instagramie stało się popularniejsze?

Poznaj #InstaTipy Joy-a!

Joanna Twaróg

Reklama

 

Coraz częściej mówi się o tym, że Instagram ucina zasięgi i blokuje podejrzanie wyglądające konta na platformie. Niestety, okazuje się, że problemy z dotarciem do nowych odbiorców mają również osoby uczciwe, ciężko pracujące na to, by ich konto stało się popularniejsze. Należysz do tego grona? Spokojnie, przygotowałyśmy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci pokonać ograniczające nas algorytmy serwisu.

 

Po pierwsze: regularność. Instagram naprawdę ją uwielbia i docenia. Osoby, które publikują posty codziennie, a nawet dwa razy dziennie mogą spodziewać się szybkiego wzrostu wyświetleń swojego profilu. My wierzymy jednak, że nie ilość, ale jakość przekazywanych treści liczy się najbardziej. Czasem więc warto publikować nieco rzadziej (na przykład trzy razy w tygodniu), ale dokładnie zaplanować cały content i zaprojektować swój feed. Pomogą ci w tym darmowe aplikacje, między innymi Planoly i Unum. Pod publikowanymi przez ciebie zdjęciami oraz wideo, zadawaj pytania swoim obserwatorom lub dodawaj opisy, które w pewien sposób zaangażują ich, a przede wszystkim zaciekawią. Możesz być pewna, że działając w taki sposób stworzysz realną, aktywną społeczność. Obecnie, użytkownicy Instagrama poszukują czegoś więcej – czegoś bardziej wartościowego, niż tylko „suche” (chociaż naprawdę piękne) zdjęcia.

 


Nie zapominaj też o hashtagach. To właśnie dzięki nim dotrzesz do nowych osób. Jakich tagów używać, których lepiej unikać i czym się kierować opisując post? Sugerujemy, aby wybierać hashtagi, nienależące do grona tych najpopularniejszych (#love, #holidays, #instagirl itp.), bo twoje zdjęcie po prostu zginie wśród miliona pozostałych - opisanych w ten sam sposób i wrzuconych w tym samym momencie. Najważniejsze jednak, żeby nie używać, tak zwanych, hashtagów zakazanych. Brzmi groźnie? I tak jest, ponieważ zdjęcie opisane tego typu tagiem może zostać zablokowane, a nawet... usunięte. Niestety, nie jesteśmy w stanie podać ci gotowej listy zakazanych hashtagów, bo jest ona bardzo długa i wciąż modyfikowana, ale podpowiemy, jak sprawdzić, czy interesujący cię znacznik należy do tej grupy. Wystarczy wpisać odpowiedni hashtag w pole „Eksploruj” na Instagramie i spojrzeć na wyświetlane poniżej zdjęcia oraz wideo. Jeżeli zobaczysz zaledwie kilka z nich, a poniżej pojawi się również informacja, że posty z tym tagiem zostały ukryte, to możesz być pewna, że jest to hashtag zakazany i nie warto go używać.

 


Jeżeli chcesz, żeby twoje konto na Instagramie stało się jeszcze popularniejsze, to bądź aktywna również na Instastory. Dodawaj ankiety, pozwól swoim followersom na zadawanie pytań tobie, do tego używaj znacznika lokalizacji i (znowu!) hashtagów. Platforma daje nam naprawdę mnóstwo możliwości do budowania realnych relacji z odbiorcami.

 


Nasze #InstaTipy pomogą ci od strony technicznej, jednak nie spodziewaj się, że wejdziesz na szczyt, jeżeli twój profil nie będzie miał „tego czegoś”. Kluczem do sukcesu jest bowiem twoja autentyczność. Nie kopiuj nikogo, nie powielaj schematów. Stwórz coś unikatowego (na przykład pokaż swoje wyjątkowe hobby, albo mieszkanie, które sama urządziłaś), a gwarantujemy, że zarówno obserwatorzy, jak i sam Instagram to doceni. Powodzenia!

 

Zobacz też: Jak łatwo zwiększyć oglądalność Twoich instastories? Sprawdź czy o tym wiedziałaś

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!