Reklama

#FORINSTALOVERS

29.11.2018

Wszystko co musicie wiedzieć o Ewie Zawadzie - Polce, która podbija TikTok!

Wszystko co musicie wiedzieć o Ewie Zawadzie - Polce, która podbija TikTok! fot. instagram.com/ewazawadza

W popularnej aplikacji obserwuje ją już prawie 300 tysięcy osób!

Pola Namysł

Reklama

 

Ewa Zawada ma 22 lata i pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, a od 4 lat mieszka we Wrocławiu. Popularność zdobyła w znanej aplikacji TikTok (wcześniej musical.ly), gdzie pod nickiem @dobrafaza publikuje krótkie filmiki z podkładem muzycznym. Na co dzień studiuje dziennie filologię rosyjską i dodatkowo pracuje. Aktualnie jest intruktorem pływania we wrocławskim aquaparku.

 

Jak zaczęła się Twoja działalność w sieci?


2 lata temu zaczęłam się bardziej udzielać na Snapchacie gdzie miałam swoją grupę odbiorców.  Pokazywałam tam swoje życie i byłam po prostu sobą. Prowadzenie takiego „gadanego” Snapchata sprawiło, że stałam się odważniejsza i nabrałam dystansu do siebie a to pozwoliło mi zacząć swoje działania na TikTok’u (wtedy jeszcze musical.ly). Pamiętam, że w marcu tego roku po opublikowaniu już któregoś z kolei filmiku zobaczyłam, że zdobywam sporo lajków i jest to fajne uczucie, które motywuje do dalszego nagrywania. Z początku nie potrafiłam obsługiwać się tą aplikacją i wiele razy ją usuwałam, a dojście do momentu opublikowania pierwszego filmiku zajęło ponad 2 lata. Gdy jeden z moich pierwszych filmików na Tiktok’u zdobył w ciągu paru dni kilka tysięcy lajków i kilkaset tysięcy wyświetleń, wiedziałam, że to jest TO, co chcę robić w internecie.


Ile pracy wymaga od Ciebie nagranie jednego TikToka?


Wszystko tak naprawdę zależy od dnia, nastroju oraz pomysłu. Czasem nagranie jednego TikToka zajmuję mi dosłownie 15 minut a czasem są to nawet 3 godziny. Często szukam dobrego miejsca, światła lub po prostu dla potrzeby filmiku przebieram się po 10 razy. W trakcie nagrywania traci się rachubę czasu, a jeżeli wliczyć w to, makijaż, ubiór, ustawienie lampy czy statywu mogę otwarcie powiedzieć, że jest to dość czasochłonne. Zdarza się, że między uczelnią a pracą mam tylko 2 godziny przerwy i chcę wykorzystać ten czas na nagranie filmiku, i wtedy pojawiają się nerwy, bieganie po mieszkaniu, a także stres związany z brakiem czasu na takie przyjemności jakim jest Tiktok.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joy (@joypoland)

 


Skąd czerpiesz pomysły na swoje video?


Szczerze mówiąc, pomysły na swoje video czerpię od innych. Codziennie oglądam innych Tiktok’erów, lajkuję ich filmy, komentuję, po prostu inspiruję się nimi. W tej aplikacji super jest to, że nikt nie zarzuca sobie kopiowania lub kradzieży pomysłu. Ja głównie kieruję się teraźniejszymi trendami i używam najpopularniejszych hasztagów, ale oczywiście są filmy, które sama tworzę, sama podkładam muzykę i jest to całkowicie moja kreatywność.


Z czym wiążesz przyszłość, z działalnością w sieci czy masz inne plany?


Bardzo długo nie wiedziałam co chcę robić w życiu, a właśnie TikTok pozwolił mi odnaleźć siebie w tym świecie. Uwielbiam to co robię, bo pracuję z czymś co daje energię do życia, czyli z muzyką. Dodatkowo, jestem sobą i czuję się w tym niesamowicie. W miejscu, w którym się teraz znajduję stwierdzam, że bardzo mocno wiąże przyszłość z siecią. Udzielam się także na instagramie i już mogę siebie nazwać influencerem, gdyż podjęłam parę większych współprac odnośnie Tiktok’a i Instagram’a. Bardzo chciałabym kontunować moje działania i zwiększać swoje zasięgi.


Na TikTok obserwuje Cię prawie 300 tysięcy osób! Jak udało Ci się zdobyć tylu fanów, co doradziłabyś osobie, która chciałaby taką przygodę dopiero zacząć?


Nie spodziewałam się zdobycia 300 tysięcy obserwatorów w tak krótkim czasie, a jak wyżej napisałam, działam na TikTok’u od marca tego roku. Nadal jest to dla mnie niesamowite, że mam takie spore grono odbiorców, którym naprawdę podoba się to co robię. Dziennie przybywa mi od 1000-2000 nowych obserwatorów, a wszystko dzięki moim już 300 filmikom, które gdzieś tam chodzą po aplikacji i są widocznie dla wszystkich. Nowym osobom, które chcą zacząć fajną przygodę z Tiktok’em polecam właśnie kierowanie się tamtejszymi trendami i używanie hasztagów, oraz inspirowaniem się innymi. Według mnie, naturalność, pokazywanie własnego Ja, po prostu bycie sobą, jest bardzo ważne bo wtedy widz nie widzi sztuczności w naszej twórczości. Nagrywanie i tworzenie na Tiktok’u jest nie tylko zwyczajnym nagrywaniem video, jest to niesamowita zabawa i polecam każdemu ściągnąć aplikację i zobaczyć siebie w innej odsłonie.

 

Zobacz też: 7 rzeczy na temat Instagrama o których NIE MIAŁAŚ pojęcia.

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!