Reklama

#FORINSTALOVERS

18.01.2018

To cię zaskoczy! Kontrowersje serialu „Zabójstwo Versace: American Crime Story”

To cię zaskoczy! Kontrowersje serialu „Zabójstwo Versace: American Crime Story” Zabójstwo Versace

Premiera już dziś w telewizji FOX!

Redakcja

Reklama

Ryan Murphy, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów seriali, wziął na warsztat kolejny trudny temat. Będzie to historia zabójstwa jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów mody – Gianniego Versace. Murphy jest znany z takich produkcji Glee, siedmiu sezonów American Horror Story, Konflikt: Bette i Joan, czy pierwszej odsłona American Crime Story, poświęconej głośnej sprawie O.J. Simpsona. Jeszcze przed premierą drugiego sezonu American Crime Story  media na całym świecie rozpisują się na temat kontrowersji związanych z produkcją serialu. Co budzi tak wielkie emocje?

 

Produkcja bez zgody domu mody Versace

Klan Versace nie poparł powstania serialu z trzech powodów. Po pierwsze – nie miała wglądu w scenariusz serialu. Po drugie – członków rodziny nie zaproszono na konsultacje. Po trzecie, rodzina Versace nigdy też oficjalnie nie zatwierdziła książki „Vulgar Favors” autorstwa Maureen Orth, na której opiera się fabuła serialu. Oświadczenie Murphy’ego w tej sprawie brzmi: „Podobnie jak w oryginalnej serii American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, opartej na bestsellerze <<The Run of His Life>> Jeffreya Toobina, kontynuacja <<Zabójstwo Versace: American Crime Story>> oparta jest na bestsellerowej książce non-fiction <<Vulgar Favors>> autorstwa Maureen Orth, która zbadała zbrodnię dokonaną przez Andrew Cunanana. Opieramy się na skrupulatnej relacji Pani Orth.”

 

Brak udziału w produkcji

Nieporozumienia pomiędzy ekipą serialu a domem mody Versace pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Kostiumograf Lou Eyrich, która współpracowała już z Murphym przy serialu Konflikt: Bette i Joan, sama musiała szukać ubrań Versace produkowanych w latach 90-tych, bo sam dom mody nie chciał udzielić jej żadnej pomocy. Kostiumy do serialu kupowane były więc w butikach na całym świecie, a niektóre z nich uszyto całkowicie od zera.

 

Penelope Cruz w trudnej sytuacji

Penelope Cruz jako znajoma Donatelli Versace miała niesamowicie trudne zadanie. Jak wiemy, wcieli się właśnie w siostrę słynnego projektanta. Aktorka już kilka miesięcy temu wyrażała zainteresowanie rolą, ale zapewniała, że nigdy nie zaangażuje się w projekt, który nie zdobędzie aprobaty Donatelli. "Ryan powiedział mi, że produkcja powstanie z najwyższym uznaniem dla rodziny Versace, co było dla mnie bardzo ważne. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem produkcji postanowiłam zadzwonić do Donatelli. Rozmawiałyśmy ponad godzinę, podczas której opowiedziała mi wiele ciekawych rzeczy ze swojego życia, o których wcześniej nie wiedziałam. Powiedziała mi, że jeżeli ktoś ma ją zagrać, to jest szczęśliwa, że jestem to właśnie ja. Gdyby nie te słowa, nie zrobiłabym tego! Włożyłam wiele miłości i respektu w tę rolę. Mam nadzieję, że ona to zauważy i nie będzie miała mi za złe "– tłumaczyła ostatnio aktorka. Cruz jednak dostała bukiet kwiatów od Donatelli, do którego dołączony był liścik z napisem „powodzenia”.

 

Sam Murphy ma do postaci projektanta ogromnym respekt. „Nigdy go nie spotkałem osobiście, ale wiem, że mamy wiele wspólnego. Znam też sporo osób, które z nim współpracowały i opowiadały mi o nim. Jego poświęcenie, pasja, droga, którą przebył w życiu, jak wielkim był wizjonerem. Za to wszystko jego oraz rodzinę Versace bardzo szanuję" – mówił w jednym z wywiadów.

 

 

W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wcieli się w Gianniego Versace, zobaczymy także Penelope Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta oraz Darrena Crissa (Glee) jako Andrew Cunanan.

 

Premierę Zabójstwo Versace: American Crime Story zobaczymy już dziś o godz. 22:00 tylko na FOX!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!