Reklama

#FORINSTALOVERS

08.01.2018

Złote Globy - oto najbardziej wzruszająca przemowa w trakcie Gali

Złote Globy - oto najbardziej wzruszająca przemowa w trakcie Gali fot. starstock

Reklama

 

 Dzisiaj w nocy po raz 75. odbyła się Gala wręczenia Złotych Globów - nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. W tym roku jednak, Gala miała o wiele poważniejszy przekaz niż zazwyczaj. Poza wręczeniem nagród, gwiazdy zademonstrowały swoje zdanie w sprawie skandalu związanego z molestowaniem seksualnym, którym od kilku miesięcy żyje cała branża filmowa. Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, kobiety na czerwonym dywanie solidarnie pokazały się ubrane w czarne suknie. Jest to część nowej akcji społecznej #TimesUp, w ramach której wiele gwiazd nie tylko ubrało się na czarno, ale na galę zabrało ze sobą znane aktywistki, walczące o prawa kobiet.

 

Ważne wydarzenia dla społeczności wydarzyły się nie tylko przed galą, w trakcie jej trwania niektóre kobiety wygłosiły poruszające i bardzo emocjonalne przemowy. Jedną, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych, a prawopodobnie także na kartach historii jest przemówienie Oprah Winfrey. Dziennikarka wygłosiła mowę, w której skomentowała zamieszanie wokół akcji #metoo oraz kondycję dzisiejszego świata. 

 

"Chciałabym podziękować Hollywoodzkiemu Stowarzyszeniu Prasy Zagranicznej. Wiemy, że prasa znajduje się dziś pod ostrzałem. Wiemy również, że jest ona w pełni oddana odsłanianiu całej prawdy, co nie pozwala nam przymykać oczu na korupcję i niesprawiedliwości. Na tyranów i ich ofiary, na kłamstwa i tajemnice - zaczęła. Chcę powiedzieć, że teraz doceniam prasę bardziej niż kiedykolwiek. Teraz, gdy staramy się odnaleźć w tych skomplikowanych czasach. To, co wiem na pewno, to fakt, że mówienie prawdy jest najpotężniejszą bronią, jaką mamy. Jestem szczególnie dumna i zainspirowana przez kobiety, które poczuły w sobie siłę i miały odwagę, by mówić o swoich historiach. To nie dotyczy tylko branży rozrywkowej. To przekracza granicę kultur, geografii, rasy, religii, polityki czy miejsca praca. Chcę wyrazić wdzięczność kobietom, które przez lata były molestowane, ponieważ one, jak moja matka, miały dzieci i musiały je nakarmić, miały rachunki, które musiały zapłacić i miały marzenia, które usiłowały spełniać. Nigdy nie poznamy nazwisk tych kobiet. Pracują w fabrykach, restauracjach, na uniwersytetach. Część z nich jest inżynierami, lekarzami czy naukowcami. Są częścią świata techniki, polityki i biznesu. Reprezentują nas na igrzyskach olimpijskich i służą w armii.Chciałabym powiedzieć wszystkim dziewczętom, które nas oglądają, że na horyzoncie widać nowy dzień!  I kiedy nadejdzie świt, będziemy to zawdzięczać mnóstwu niezwykłych kobiet, z których wiele jest tu dziś z nami i niektórym fenomenalnym mężczyznom - wszyscy oni walczą o to, by zostać liderami, którzy wprowadzą nas w czas, kiedy nikt nie będzie już musiał mówić "ja też""

 

Brawo, słowa godne podziwu! 

 

Zobacz teżCo oznacza TA dziwna zmiana na Instagramie Seleny Gomez?

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!