Reklama

#FORINSTALOVERS

18.08.2016

Czy Wolska ma jakieś słabości? Tego nie wiesz, o jednej z najpopularniejszych polskich trenerek

Czy Wolska ma jakieś słabości? Tego nie wiesz, o jednej z najpopularniejszych polskich trenerek fot. Facebook Wolska Trenuje

Wydaje się ze stali, ale nam przyznała się czego nigdy by nie zrobiła.

Paulina Pietrzak

Reklama

Katarzyna Wolska - trenerka, motywatorka, sportowy freak. Swoją pasją do aktywności fizycznej zaraża wszystkich wokoło. W tym sezonie postawiła sobie nowe zadanie - prowadzi program #niemazeniemoge w player.pl

 

Czy jest coś, czego jednak nie dasz rady zrobić?

 Jeśli chodzi o sporty, to na pewno znajdzie się kilka takich, które wymagają ogromnej precyzji, świetnej techniki, wielu lat treningów, albo po prostu sporej dawki szaleństwa. Wiem, ze miałabym ogromny problem z nurkowaniem podlodowym i wingsuit flying (to szybowanie w specjalnym kombinezonie), a nie do zrobienia jest da mnie połączenie wingsuit z base jumpingiem - które polega na tym, że skacze się np. ze szczytu górskiego, a następnie ekstremalnie szybko i nisko przelatuje pomiędzy szczytami, drzewami... Za bardzo lubię swoje życie, żeby je tak ryzykować.

 

Skąd pomysł na hasło: nie ma, ze nie mogę?

 Bardzo nie lubię odpuszczania, ale to zdarza się każdemu. Podczas treningów wielokrotnie słyszałam "nie mogę", "nie dam rady" ale to rezygnacja, która pojawia się w głowie, a nie w ciele. Chce inspirować dziewczyny, z którymi trenuje do przekraczania własnych granic i udowadniać im, ze mogą znacznie więcej niż im się wydaje. Chcę, aby idea #niemazeniemoge umocniła się szczególnie wśród kobiet i przy okazji umocniła je same.

 

 

To skąd brać motywację?

Mój tata zawsze mi powtarzał, "sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie" - jest we mnie od dziecka zaszczepiona ogromna ciekawość świata, chęć przekraczania swoich granic. Dlaczego? Bo to pozwala nam się rozwijać i poznawać siebie. Zdarzają mi się gorsze dni, kiedy najchętniej leżałabym w łóżku i czytała książki, ale jesteśmy tyko ludźmi i nie możemy przez cały czas być na najwyższych obrotach. Dlatego bez żadnych skrupułów pozwalam sobie na taki dzień, kiedy sobie mówię - dzisiaj nie trenuję, bo mi się nie chce. 

 

Czyli jak - oderwałam pupę od kanapy... i co dalej?

 To pierwszy trudny krok, kolejny jest dużo łatwiejszy - trzeba znaleźć aktywność fizyczna, która nam pasuje i jest dostosowana do naszych możliwości. Dla kogoś to będą intensywne spacery, trening, jazda na rowerze, a ktoś inny wybierze rolki, treningi siłowe albo basen. Najtrudniejszy krok dopiero nadejdzie. Zawsze pojawiają się kryzysy, bez względu na to co się trenuje i od jak dawna. Sztuką jest wychodzenie z tych kryzysów, bo ludzie bardzo łatwo przyzwyczajają się do odpuszczania. A w tym wszystkim chodzi o to, że wstać tyle samo razy, ile się upadło.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

 Moje marzenia zmieniają się bardzo dynamiczne, bo zmieniam je w cele. Jeśli mamy jakiś cel, wystarczy ułożyć plan do jego realizacji i po prostu zacząć go realizować. Wtedy każde marzenie znajduje się w zasięgu ręki. Teraz marzę o podróży dookoła świata, więc oszczędzam, szukam biletów i najciekawszych miejsc. 

 

 

Jaki jest Twój ulubiony trick urodowy?

Na co dzień się nie maluję, bo przy takiej ilości treningów to po prostu bez sensu :) Jednak korzystam z dobrodziejstw oleju kokosowego i używam go rano do ssania - zęby stają się bielsze, dziąsła zdrowsze i poprawia się odporność.

 

Jakbyś mogła mieć w swojej szafie jedynie 5 ubrań - co by to było?

 Na pewno stanik sportowy - to podstawa. Jeansy i biały t-shirt -  nieśmiertelne, moja casualowa postawa w sytuacji, gdy "nie mam co na sobie założyć". Krótka sukienka - bo mimo tego, ze w sportowych butach czuję się sexy, to bardzo chętnie noszę sukienki, które podkreślają nogi. A także oversizowa szara bluza, na tak zwane gorsze dni, kiedy robi się zimno i najlepszym rozwiązaniem jest herbata z miodem i imbirem oraz dobry serial ;)

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!